Certifikovaná dula

Jako certifikovaná dula AmmaDula Akademie a certifikovaná laktační poradkyně Mamila i Laktační liga nabízím služby „na jednom místě“. Jedná se tedy o nabídku předporodních příprav na porod a kojení, doprovod k porodu spojený s následnou podporou bondingu a kojení, plus možnosti využití kineziologického odblokování a terapie Bachovými esencemi před pordodem, během porodu i po něm. Nabízím tedy služby předporodní, porodní a poporodní duly v kompletním balíčku, Mým cílem je podporovat vědomé a informované rozhodnutí žen. Ráda budu pěčovat o Vaši psychickou pohodu.

Preferuji profesionální individuální péči o klientku, a proto je můj servis zaštítěn smlouvou, která chrání obě strany. Smlouva je naší oboustrannou jistotou. Pro vás, že odvedu svou práci samostatně a v případě, že bych nemohla sjednám kvalitní náhradní doprovod. Zajišťuji ke každému porodu tzv. tandemovou dulu, neboť nikdy nevíme, co se může udát a já Vás v tom samotné nenechám 🙂 Tzn. v případě nemožnosti být přítomna u vašeho porodu, za sebe vždy zajistím adekvátní náhradu. Držím nepřetržitou pohotovost od 38tt. do 42.tt – tzn. volat můžete v tomto období kdykoli.

Svou práci dělám skutečně s láskou a motivací je mi Vaše spokojenost. Protože bych chtěla, abyste měla skutečný servis, rozhodla jsem se poskytovat své služby „tak trochu jinak“, více komplexněji. Zastávám názor, že těhotná žena, nebo žena po porodu nemá shánět pokaždé někoho jiného, když cítí, že je něco v něpořádku. Měla by mít u sebe někoho spolehlivého, na koho se může obrátit s důvěrou a bez ostychu. Proto své služby spokytuji v kompletním balíčku, abyste měla přípravu na porod, kojení, doporovod k porodu i podporu v ranném mateřství na jednom místě, resp. u jednoho člověka, na jedom telefonním čísle.

Mé služby jsou určeny všem ženám, rodinám, které chtějí prožít svůj porod vědomě, a které se chtějí cítit podpořeny, a vědí, že se mohou s důvěrou obrátit na jednu osobu, mě. Využívám různé úlevové techniky, aby se rodící žena cítila co nejvíce komfortně. Ráda svou pomoc přizpůsobím na míru Vašim potřebám.

Nabízené služby

Těhotenství

 • psychická podpora žen v období těhotenství
 • není nutnost absolvovat další přípravy, pouze pokud chcete Vy
 • praktické rady pro těhotné – výběr porodnice, tvorba přání
 • schůzky v těhotenství – masáže, rituály, zápůjčka pomůcek a knih, a další
 • pomoc se sestavení porodního přání a objasnění si jednotlivých bodů
 • odblokování strachů a traumat za pomocí kineziologického odblokování
 • míchání Bachových esencí na míru
 • opora ve stresových situacích, příp. doporučení kvalitních terapeutů

Porod

 • zajištění nepřetržité pohotovosti od 38. do 42. tt
 • psychická, fyzická podpora a pomoc u porodu
 • psychická podpora pro doprovod u porodu
 • užití úlevových nástrojů pomoci rodící ženě
 • pomoc s volbou polohy při porodu
 • pomoc s navozením příjemné a bezpečné atmosféry při porodu
 • usnadnění komunikace s personálem porodnice

 

Poporodní období

 • podpora pro bezprostřední bonding po porodu
 • podpora kontaktu kůže na kůži a prvního přisátí se miminka k prsu
 • podpora kojení
 • podporu pro celou rodinu v období šestinedělí
 • poskytnutí informací – kontakty na odborníky z různých oborů (psychoterapie, bylinkové terapie a poradenství, podpora rodičům miminek s postižením či jinými vadami, podpora po perinatální ztrátě,  apod.)
 • kontakty na specialistky enkapsulace (výroba kapslí z placenty) a další zpracování placenty

Období šestinedělí

 • Individuální konzultace po telefonu, facebooku, mailem
 • Individuální konzultace u vás doma
 • Podpora a pomoc v šestinedělí
 • Pomoc při péči o miminko – kojení, spánek, nošení, BKM

Porod v domácím prostředí

Porodní proces je neskutečně silným zážitkem. Rodící žena dokáže „hory přenášet“. Pokud je ženě dodána důvěra v sebe samu, klid a pokoj, je schopna porodit krásně v pohodlí domova.

Poskytuji tuto podporu ženám a předpokladu, že se budeme scházet, seznámíme se a jsme spolu v kontaktu dle potřeb. Je vždy na rozhodnutí ženy/páru, zda si přejí přizvat i PA, a nebo by si přály porodit neasistovaně. Ráda bych upozornila, že služby duly nejsou zdravotnického charakteru. Dula nenahrazuje PA u porodu.

Čerpám ze zkušeností tradiční porodních babiček z Kanárských ostrovů či Mexika. V těchto krajinách preferují podporu žen při porodu. Ženská energie a síla je při porodním procesu velmi vlivná. 

Jedna má klientka napsala:
„Pořád cítím tu důvěru, že jsem v bezpečí, síla …….vůbec vás neznám a stejně jsem cítila, že je to tak správně“

A o tohle přesně jde. Porod zvládnete samy. Budu tam pro vás, když budete potřebovat 🙂

Péče o císařovny

Protože jsem sama císařovnou, tedy ženou, která porodila své dítě císařským řezem, cítím potřebu podporovat ženy po sekcích. Někdy, bohužel, vetšinou oprávněně, žena podstoupí tzv. císařský řez, aby mohla své miminko  porodit. Jedná se o velkou břišní operaci, a proto není na místě tento způsob porodu miminka nikterak zlehčovat. Co nabízím:

 • psychickou podporu v přípravě na plánovaný císařský řez
 • konstruktivní informace 
 • pomoc s tvorbou porodního plánu pro císařský řez
 • pomoc s bondingem po císařském řezu
 • ráda pomohu se zpracováním zážitků z císařského řezu formou sdílené zkušenosti
 • nabízím aktuální informace ze zdejších porodnic
 • odkazy na literaturu a věrohodné zdroje
 • podporu v péči o jizvy
 • kontakty na další specialisty

Porod za pomoci císařského řezu vnímám jako jednu z forem porodu, nikoli za „pouhou“ operaci. Při porodu miminka nejde o formu porodu, ale o to, jak na porod nahlížíme.

Rebozo – tradiční péče o ženu

Rebozo je tradiční ručně tkaná pevná, prodyšná a hlavně krásná látka užívaná mexickými dívkami a  ženami pro péči o sebe a o druhé ženy.

V tradiční kultuře je rebozo užíváno na nošení těžkých věcí, jako přikrývka v chladnějších dnech, jako šátek pro nošení miminek a především se jej využívají partery (porodní báby) jako své prodloužené ruce při péči o těhotnou nebo rodící ženu a taktéž v šestinedělí.

Do České republiky a Slovensko v roce 2019 přijela tradiční porodní bába Angelina Martinez Miranda, aby nám předala svou 40letou zkušenost s porody v Mexiku, kde působí jako porodní bába. Provedla porodem již okolo 5000 žen. Ke své práci používá právě rebozo a to, jakým způsobem jej používat nám ukázala. 

Tato technika práce mě velmi oslovila, protože se jedná o často velmi jednoduché a nenásilné pohyby, masáže, objímání za pomocí šátku a výsledky jsou úžasné. Lidé v naší společnosti jsou velmi vykořenění (zbaveni svých kořenů, své intuice) a rodina, jak víme, má u nás dnes již úplně jinou formu než právě třeba v Mexiku, kde je péče o těhotnou a rodící ženu bezpochyby úplně jiná, protože rodí své děti v kruhu své rodiny. Ženy u nás často nenacházejí pochopení, chybí zde sounáležitost, soucit, pocit bezpečného „přístavu“, apod. 

Za pomocí technik, rituálů a ceremonií Vám mohu alespoň určitou část ve Vašem životě – okolo početí, těhotenství, porodu nebo v šestinedělí, zpříjemnit a pomohu Vám znovu najít cestu ke svým kořenům. 

A proč je tohle vlastně dobré nebo důležité? Protože žena, která se cítí bezpečně, vyrovnaně a je podporována svou rodinou přivádí na svět své dítě s klidem a mírem v srdci. Tohle vše pak předáme i svým dětem a to stojí za to.

Ceník služeb duly

ÚVODNÍ KONZULTACE
Zdarma Kč / 30 min

Seznámení se.
Prodiskutování základních témat.
Vyslovení přání a očekávání.

PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA
2 400 Kč

4 hodiny – ideálně rozděleny do 2 schůzek, na kterých probereme témata:

 • Těhotenství – vyšetření, cviky, komplikace, péče o pánevní dno,  péče o těhotnou ženu.
 • Využití možnosti služeb duly, poporodní duly – co dělá dula, jak Vám může pomoci, jak pracuje.
 • Porod – jak poznáme, že porod začíná, jak probíhá, co se během něj děje, jaké jsou úlevové techniky, kdy jet do porodnice, jak to v porodnici probíhá. 

Odnesete si materiály, které Vám pomohou lépe se zorientovat v přípravě na porod, praktické vědomosti k porodu i následně po něm.

Pro zájemce o doprovod k porodu lze uplatnit 10% slevu na Kompletní porodní balíček

 

INDIVIDUÁLNÍ PŘEDPORODNÍ KONZULTACE
1000 Kč / 60 min

Chcete něco prokonzultovat s dulou? Chcete získat informace o porodnicích, Vašich možnostech, právech, přáních?  Nabízím jednorázovou konzultaci, kde si můžeme popovídat ohledně těchto témat. Poskytuji psychickou podporu, praktickou ukázku úlevových technik, které můžete využívat při porodu. Také tipy pro úlevu, uvolnění, relax. Můžeme prodiskutovat cokoli z Vašich témat.

POROD V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ V KOMPLETNÍM BALÍČKU
18 900 Kč

První nezávazná seznamovací schůzka 30 min.
5 schůzek před porodem 60-90 min.

Příprava fyzicko-technická (práce s tělem, cvičení dle spinning babies, rebozo masáže, rituály pro klidné těhotenství a porod, zápůjčka epi-no ball, bylinky, aromaterapie, vaginální bylinná napářka + stolička, šátku  rebozo, zápůjčka knih, a další)

Příprava psychická (práce na odblokování strachů z porodu, traumat z minulosti za pomocí kineziologického odblokování, míchání Bachových esencí na míru, navázání důvěrnějšího vztahu s Vámi i Vašim partnerem, práce na Vašem sebevědomí a naladění se na svou intuici)

Telefonické konzultace po celou dobu spolupráce
Nepřetržitá pohotovost od 38. do 42.tt
Doprovod k porodu za přítomnosti tandeomové duly
2 návštěvy u vás doma po porodu 60 min – podpora kojení, skinto skin, manipulace s miminkem, nošení, bezplenková komunikační metoda, podpora začátku rodičovství

Záloha 60% z ceny se skládá při podpisu smlouvy (zálohová faktura), doplatek 40% z ceny se platí po porodu (faktura).

Služby duly nenahrazující práci porodní asistentky. Práce duly spočívá v psychické podpoře vědomých a informovaných žen při porodu doma.

KOMPLETNÍ PORODNÍ BALÍČEK PRO VĚDOMÝ A KLIDNÝ POROD
16 900 Kč

První nezávazná seznamovací schůzka 30 min.
5 schůzek před porodem 60-90 min.

Příprava fyzicko-technická (tvorba porodního přání, zápůjčka epi-no ball, bylinky, aromaterapie, vaginální bylinná napářka + stolička, rebozo, cvičení dle spinning babies, zápůjčka knih, a další)

Příprava psychická (práce na odblokování strachů z porodu, traumat z minulosti za pomocí kineziologického odblokování, míchání Bachových esencí na míru, navázání důvěrnějšího vztahu s Vámi i Vašim partnerem, práce na Vašem sebevědomí a naladění se na svou intuici)

Telefonické konzultace po celou dobu spolupráce
Nepřetržitá pohotovost od 38. do 42.tt
Doprovod k porodu (event. zajištění tandemové duly)
2 návštěvy u vás doma po porodu 60 min – podpora kojení, skinto skin, manipulace s miminkem, nošení, bezplenková komunikační metoda, podpora začátku rodičovství

Záloha 60% z ceny se skládá při podpisu smlouvy (zálohová faktura), doplatek 40% z ceny se platí po porodu (faktura).

REBOZO MASÁŽ PRO VYVOLÁNÍ PORODU
1000 Kč / 60 min.

Cítíte se pod tlakem? Nedokážete se dostatečně uvolnit? Je miminko v poloze, která není úplně ideální pro porod? Za pomocí tradičního mexického šátku rebozo dojdete k uvolnění Vašeho těla, což má kýžený účinek pro dobrou polohu miminka a dobrý začátek porodu.

INDIVIDUÁLNÍ POPORODNÍ KONZULTACE
1000 Kč / 60 min

Poskytuji tipy pro péči o ženu po porodu, psychickou podporu po porodu, tipy využitelné v začátku mateřství – kojení a péče o dítě.  Schůzka je vhodná pro řešení událostí spojené s porodem – hodnocení, srovnání, pochopení toho, co se stalo, popovídání si o pocitech, zážitcích.

SLUŽBY POPORODNÍ DULY
4000 Kč

Pro zajištění komfortu po porodu nabízím osobní setkávání podporu a péči v mateřství.

Řešíte po porodu otázky jako např.:

 • jak pečovat o jizvu po císařském řezu?
 • jak pečovat o jizvu na hrázi?
 • jak pečovat o své bříško po porodu?
 • potřebujete zajít na drobný nákup?
 • potřebujete doma trošku uklidit, ale nemáte prostor kdy?
 • jak začít šátkovat/nosit?
 • jak na dětský spánek?
 • jak na kontaktní rodičovství a co to vlastně znamená?
 • jak miminka vlastně fungují, jak pochopit co chtějí?
 • a spousty dalších otázek …

Jedná se o 5 schůzek u Vás doma. Jde o osobní individuální návštěvy po 60min v době do konce šestinedělí + telefonické konzultace.

RITUÁLY
4000 Kč

Trápí Vás otázka početí? I přes velkou snahu se Vám nedaří otěhotnět a ztrácíte sílu zkoušet to dále? Rituál pro početí – je rituálem, kde využíváme ženské síly, která se v každé z nás nachází. Je to chvíle jen pro Vás. Vy budete středobodem celého Vesmíru a síla, kterou v sobě máte se pak bude moci projevit.

Rituál požehnání těhotné ženě – Jste-li těhotná a porod se již blíží, možná Vás překvapí skryté nejistoty ohledně porodu. Nemusíte se jimi nechat ovládnout a můžete využít ženské energie svých kamarádek či příbuzných, které z Vás udělají Bohyni. Vy jste ta, která přivádí na svět nový život. Nechte se opečovat, nechte si dopřát požehnání za to, že jste skvělá žena.

Něco se v životě nepovedlo? Trápí Vás to? Upírají se na tento prožitek Vaše myšlenky často, třeba i několikrát denně? Uzavřete tuto smutnou kapitolu s vděčností a láskou a nechce si otevřít nové dveře poznání. Rituál zavírání – ukončení životní etapy je velmi vhodnou a láskyplnou metodou, když chceme „jít dál“.

OSTATNÍ
Cestovné 10 Kč / Km

Nad rámec územního obvodu Ostrava-Jih, za každý ujetý kilometr.

Vaginální napářka 500 Kč zapůjčka stoličky, 120 Kč byliny dle výběru

Péče o ženské zdraví, bylinky + zapůjčení stoličky na 20 dní. Pro zapůjčení je nutné složit vratnou zálohu 2000Kč – po předání stoličky Vám dle stavu stoličky navrácena v plné či částečné výši.

Zpracování placenty pro mé klientky 10% sleva

Domluvila jsem slevu na zpracování placenty specialistkou s certifikací z USA u Nikol Zacharias – Havířov

MINDFULNESS přeporodní příprava 10% sleva

Příprava k porodu „tak trochu jinak.
Pro své klientky, které budu doprovázet k porodu, jsem domluvila slevu na předporodní přípravu. Jedná se o úplně jiný pohled na předporodní přípravu, která je postavena na vašem zážitku a praxi. Kurzem Vás provede Jana Urbánková

Fotografování pro mé klientky 10% sleva

Domluvila jsem slevu na focení – těhotenské, novorozenecké, rodinné foto, atd. Lenka Jamnická

Jsem zde pro Vás

+420 732 425 822

info@dulaostrava.cz

Individuální setkávání dle potřeby a domluvy v Ostravě a okolí.

Logo Dula Ostrava

Jsem zde pro Vás

Jsem zde pro vaše příjemné prožití těhotenství, porodu i šestinedělí.
Individuální setkávání dle potřeby a domluvy v Ostravě a okolí.

Zavolejte mi: +420 732 425 822